MISCELLANEOUS / Textiles & Vintage / Wall hanging 12566029
*
nr 1256 6029
WALL HANGING
signed, LR, 1963, 71x88,
signerad, LR, 1963,71x88
Estimate:
500
Sold:
SEK 200
Auction date:
Monday May 20 2019
at 18:22:29
- Bid history
Time
Bidder
Bid
7/5 16:27:58
1
150 kr
18/5 22:53:55
2
150 kr
18/5 22:53:55
1
150 kr (Robot)
20/5 18:17:29
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
May 20
Retro
På Tema Retro den 20 maj har vi samlat konst och design från 50/60-talet av formgivare och konstnärer som Tore Ahlsén, Hertha Bengtson, Berndt Friberg, Kerstin Hörlin-Holmquist, Hans-Agne Jakobsson, W ...
Read more about Retro
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: textilier vintage väggbonad
-
7062 CURTAINS
2 längder. Length: 190 cm, Marimekko, "Unikko", Ma..//
Auction ends
today
20 maj at 20:45
-
8016 PICNIC HAMPER
Pic ball, Guzzini, Italy, plastic. Height: 25 ca,
Auction ends
today
20 maj at 20:06
*
WALL HANGING
Läs om budbetjänten
Read more about Retro
nr 1256 6029
WALL HANGING
signed, LR, 1963, 71x88,
signerad, LR, 1963,71x88
Estimate: | 500 |
---|---|
Sold: | SEK 200 |
Auction date: |
Monday May 20 2019 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
7/5 16:27:58 | 1 | 150 kr |
18/5 22:53:55 | 2 | 150 kr |
18/5 22:53:55 | 1 | 150 kr (Robot) |
20/5 18:17:29 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
May 20
Retro
På Tema Retro den 20 maj har vi samlat konst och design från 50/60-talet av formgivare och konstnärer som Tore Ahlsén, Hertha Bengtson, Berndt Friberg, Kerstin Hörlin-Holmquist, Hans-Agne Jakobsson, W ...Read more about Retro
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: textilier vintage väggbonad
-
7062 CURTAINS
2 längder. Length: 190 cm, Marimekko, "Unikko", Ma..//
Auction ends
today
20 maj at 20:45 -
8016 PICNIC HAMPER
Pic ball, Guzzini, Italy, plastic. Height: 25 ca,
Auction ends
today
20 maj at 20:06